Історія навчального закладу починається з 1930 року під назвою «однорічна школа ударників механізації сільського господарства». Школа входила до складу дослідницької станції, як відділ підготовки сільськогосподарських кадрів. Згодом школа стала самостійним навчальним закладом — школою механізації зі своєю матеріально – технічною базою, яка нараховувала два комбайни «Комунар», два комбайни «Сталінець», два плуги, дві сівалки, два культиватори, та двох коней. Також з державного фонду було виділено 10 га землі. У 1936-1937р. збудовані майстерні, у яких налагодили виробництво пашельників різних профілів, що реалізовували на МТС.

  Під час Великої Вітчизняної війни навчальний корпус та майстерні були зруйновані, і лише у 1946 році почалося відродження навчального закладу. В цей час школа механізації почала готувати спеціалістів широкого профілю: комбайнерів, трактористів, бригадирів тракторних бригад, заправників машино – тракторних станцій для всієї республіки. Один з перших випускників післявоєнних років Добришин В.П. був удостоєний найвищої нагороди країни – ордена Леніна за трудові здобутки на збиранні врожаю.

  З роками мережа навчальних закладів розширювалася, і в 1958 році школа механізації реорганізована в технічне училище механізації сільського господарства та передана обласному управлінню трудових резервів. Згодом у літопис училища були вписані підняття цілинних земель і налагодження роботи в господарствах Казахстану під час збирання хлібів.

  Майже ціле століття тривав розвиток навчального закладу: школа механізації, технічне училище механізації сільського господарства, Якимівське СПТУ-1, Якимівське СПТУ-51 і врешті — ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» — все це історія розвитку навчального закладу. За час свого існування в училищі підготовлено понад 18,5 тисяч кваліфікованих робітників для сільського господарства району та області. Серед них — 4 Герої Соціалістичної праці — Дем’ян Володимирович Цеков, Михайло Єгорович Довжик, Володимир Іванович Федоренко, Олександр Володимирович Вагнер.

  Здобувши в училищі практичні знання багато з випускників отримали вищу освіту і стали керівниками різних рівнів спеціалістів: Баранов Анатолій Трохимович — довгі роки очолював радгосп «Переможець», що був лідером району у соціалістичному змаганні. Ганов Віктор Яковлевич — голова ради сільськогосподарських робітників Якимівського району. Черепухін Володимир Данилович — кандидат технічних наук, автор 90 опублікованих статей, 7 винаходів, нагороджений медаллю «За трудову доблесть». В стінах училища народилися родині династії хліборобів: Казабащі, Яворські, Проскурникові, Карнаухови, Сомови. З 1977 року учні училища разом з професією отримують середню освіту, що дає можливість вступати до вищих навчальних закладів.

  Сучасна історія продовжує славні традиції минулих років. У 2009 році у Всеукраїнському огляді конкурсу — «Робітнича професія-2009» в номінації«Викладачі» Глінка А.В. (викладач спецдисциплін) став лауреатом конкурсу і був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки України. У номінації «Учні» дипломантами стали Утьєв Микола — нагороджений Дипломом ІІ ст.; а Дипломом І ст. — Плетюк Юлія.